Centennial XC Invitational 2019

October 19, 2019


Results By Speed River Timing. Omissions or Corrections? speedrivertiming@gmail.com Speed River Timing

Overall Finish List - Women

Women's 6k

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 4 Sophie Ganz UofT Mississauga 24:33.5 4:06/K    
2 2 87 Marla Brown Sheridan 25:24.6 4:14/K    
3 3 94 Yonta Gillespie Sheridan 25:34.0 4:16/K    
4 (< 4) 63 Frances Emery Fleming 25:58.1 4:20/K    
5 4 11 Elrini Martsoukaki UofT Mississauga 26:01.2 4:20/K    
6 5 41 Kayleigh Bush Humber 26:01.9 4:20/K    
7 6 99 Lexy Pakenham-Troth Sheridan 26:17.5 4:23/K    
8 7 15 Talyn Tair UofT Mississauga 26:29.2 4:25/K    
9 8 49 Patricia Rothenburg Humber 26:36.6 4:26/K    
10 9 48 Megan Raso Humber 26:40.9 4:27/K    
11 10 3 Julia Costnazo UofT Mississauga 26:52.6 4:29/K    
12 11 51 Montana Wilkins Humber 27:25.0 4:34/K    
13 (< 4) 77 Ashley Lof Mohawk 27:39.3 4:37/K    
14 (< 4) 103 Nana Momoh UNA 27:40.7 4:37/K    
15 (< 4) 19 Emma Cimona St Lawrence Kingston 27:42.4 4:37/K    
16 12 50 Sofia Vozza Humber 27:44.6 4:37/K    
17 13 13 Morgan Prevost-Chambers UofT Mississauga 27:49.4 4:38/K    
18 (< 4) 20 Chelsea Ferguson St Lawrence Kingston 27:59.4 4:40/K    
19 (< 4) 37 Michelle Wright Redeemer 28:01.5 4:40/K    
20 14 85 Danielle Blanchette Sheridan 28:12.7 4:42/K    
21 15 90 Isabel Catalli Sheridan 28:13.4 4:42/K    
22 16 12 Andilyn Mehltretter UofT Mississauga 28:13.9 4:42/K    
23 (< 4) 106 Milana Saplavska George Brown 28:23.7 4:44/K    
24 17 43 Ana Jaimes Humber 28:34.9 4:46/K    
25 (> 6) 53 Sue Yemen Humber 29:07.2 4:51/K    
26 (< 4) 74 Sam Lawson Mohawk 29:14.7 4:52/K    
27 18 102 Jessie Thompson Sheridan 29:20.9 4:53/K    
28 (< 4) 18 Brittany Brown St Lawrence Kingston 29:31.2 4:55/K    
29 (> 6) 89 Jessalyn Carvajal Sheridan 30:01.9 5:00/K    
30 (> 6) 100 Nicole Pugh Sheridan 30:14.4 5:02/K    
31 (< 4) 33 Bethany Hemstra Redeemer 30:36.6 5:06/K    
32 (< 4) 78 Navneet Mann Mohawk 30:59.2 5:10/K    
33 (> 6) 98 Laura Morales Sheridan 31:04.2 5:11/K    
34 (< 4) 54 Desiree Allen Georgian College 32:05.6 5:21/K    
35 (< 4) 64 Dana Garland Fleming 32:09.3 5:22/K    
36 (< 4) 38 Alexis Blyth Loyalist 33:20.1 5:33/K    
37 (< 4) 36 Fenoyel Sibhatu Redeemer 33:32.7 5:35/K    
38 (< 4) 39 Nicole Flynn Loyalist 51:07.9 8:31/K    

Overall Finish List - Men

Men's 8k

O'All Place Adj Score Bib No Name Team Time Pace    
1 1 82 Matthew Lozano Centennial 26:42.2 3:20/K    
2 2 17 Andrew Brown St Lawrence Kingston 26:46.3 3:21/K    
3 3 86 Cole Bond Sheridan 27:24.6 3:26/K    
4 4 42 Cole Czuchnicki Humber 27:41.4 3:28/K    
5 5 101 Cameron Ross Sheridan 28:02.9 3:30/K    
6 6 21 Issac Fraser St Lawrence Kingston 28:23.6 3:33/K    
7 7 8 Aaron De Jong UofT Mississauga 28:27.5 3:33/K    
8 8 2 Gabriel Boily-Porter UofT Mississauga 28:29.2 3:34/K    
9 9 46 Addison Nixon Humber 28:41.2 3:35/K    
10 10 91 Jacob Dayot Sheridan 28:47.0 3:36/K    
11 11 52 Peter Wilson Humber 29:07.4 3:38/K    
12 12 22 Greg Garey St Lawrence Kingston 29:14.8 3:39/K    
13 13 83 Saranjeet Singh Centennial 29:18.2 3:40/K    
14 14 97 Quinn Middleton Sheridan 29:19.1 3:40/K    
15 15 59 Tyler Thomson Georgian College 29:29.4 3:41/K    
16 16 56 Michael MacInnes Georgian College 29:33.8 3:42/K    
17 17 47 Robert Payne Humber 29:51.5 3:44/K    
18 18 66 Daniel Seller Fleming 29:55.9 3:44/K    
19 19 57 Jeffrey Scott Georgian College 29:58.7 3:45/K    
20 20 95 Earnon Hillis Sheridan 30:16.7 3:47/K    
21 21 45 Mohammed Mundhir Humber 30:36.3 3:50/K    
22 22 40 Aaron Aylward Humber 30:36.9 3:50/K    
23 23 14 Dylan Schrotter UofT Mississauga 30:42.8 3:50/K    
24 (> 6) 44 Mike Mathews Humber 30:53.0 3:52/K    
25 (< 4) 35 James Scott Redeemer 30:56.8 3:52/K    
26 24 9 Reinhold Knauer UofT Mississauga 31:22.8 3:55/K    
27 25 84 Taranjeet Singh Centennial 31:24.5 3:56/K    
28 26 61 Nicklas Bickerstaffe Fleming 31:42.6 3:58/K    
29 (< 4) 104 Ryan Bilton Loyalist 31:43.9 3:58/K    
30 27 65 Matthew Houzlet Fleming 31:47.9 3:58/K    
31 (< 4) 32 Daniel Grootenboer Redeemer 31:56.2 4:00/K    
32 28 96 Edward Lim Sheridan 32:23.4 4:03/K    
33 29 81 Ceo Lam Centennial 32:29.8 4:04/K    
34 30 6 Tameem Hadid UofT Mississauga 32:30.7 4:04/K    
35 31 60 Jordan Woolner Georgian College 32:46.0 4:06/K    
36 (< 4) 107 Shirwa Elmi George Brown 33:14.9 4:09/K    
37 32 79 Carter Rudge Mohawk 33:21.8 4:10/K    
38 33 73 Ryan Herd Mohawk 33:21.8 4:10/K    
39 (< 4) 30 Jordan Davis Redeemer 33:28.0 4:11/K    
40 34 55 Dylan Keisler Georgian College 33:58.9 4:15/K    
41 (< 4) 27 Kwesi Kwarko-Fosu Seneca 34:19.3 4:17/K    
42 35 70 Liam Bootsma Mohawk 34:41.5 4:20/K    
43 36 68 Michael Wilson Fleming 35:29.6 4:26/K    
44 37 25 Fynn Schooley St Lawrence Kingston 35:45.7 4:28/K    
45 38 23 Kai MacKintosh St Lawrence Kingston 36:03.9 4:30/K    
46 39 10 Jerry Lai UofT Mississauga 36:24.6 4:33/K    
47 40 72 Antonio Fricano Mohawk 37:01.6 4:38/K    
48 41 76 Dexton Leslie Mohawk 37:58.7 4:45/K    
49 42 80 Andrew French Centennial 39:28.9 4:56/K    
50 43 62 Nicholas Collings Fleming 42:24.6 5:18/K